יום חמישי, 2 במרץ 2017

מפקחי משרד החקלאות חשפו היום7 טון(!) בשר אשר הוחזק בתנאים אסורים

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ופיתוח הכפר איתרו בכפר ריינה שבצפון אתר ובו כמות של כ-4 טון בשר קפוא שמקורו מהשטחים, וכן, שחיטה שנעשתה מחוץ לבית מטבחיים וללא כל פיקוח וטרינרי. בעל המקום הועבר לחקירה ונפתחו נגדו הליכים משפטיים. הבשר הועבר להשמדה על פי צו רופא.

בנוסף, מפקחי היחידה בשיתוף מרחב עוטף ירושלים, חשפו היום באזור תעשיה עטרות ירושלים מכולת קירור, ובה כמות של 3 טון בשר בקר שמקורו מהשטחים ויועד למכירה בישראל. הבשר שנמצא הוחזק בתנאים אסורים, הועבר להשמדה. בעל המקום, בשנות ה-40 לחייו, תושב מזרח ירושלים, הועבר לחקירה וכנגדו נפתחו הליכים משפטיים. 

במהלך השנה וחצי האחרונות סיכלו מפקחי היחידה מאות ניסיונות הברחה לאורך מרחב התפר ובאזורים שונים, בהם נתפסו אלפי ק"ג בשר. רק במהלך שנת 2016 תפסו המפקחים כ-880 טון בשר שאינו ראוי למאכל, ובחודשיים האחרונים תפסו המפקחים כ-17 טון בשר מוברח נוסף.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "משרד החקלאות פועל באופן מתמיד בכדי לאכוף ניסיונות הברחה ומכירה של בשר לא מפוקח. תפיסות הבשר המוברח מבוססות על מידע מודיעיני רחב, המאפשר לאנשי היחידה לאתר משאיות המבריחות בשר או כל תוצרת חקלאית אחרת. אנו רואים חשיבות רבה בתפיסות מסוג זה, מכיוון שהן עלולות להשליך על בריאות הציבור וקהל הצרכנים".
ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלשתינאית עקב חשש לבריאות הציבור, וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף. 

אין תגובות:

פרסום תגובה