יום שלישי, 7 ביוני 2016

הישג לחקלאות הישראלית: נחתם הסכם הבנות לשדרוג שיתוף הפעולה בין ישראל לרוסיה בתחום החקלאות

​​הישג לחקלאות הישראלית: שר החקלאות אורי אריאל ומקבילו הרוסי אלכסנדר טקאצ'וב (Alexander Tkachyov) חתמו היום (שלישי) על מזכר הבנות לשדרוג שיתוף הפעולה בין ישראל לרוסיה בתחום החקלאות.  השר אריאל: ההסכם שנחתם הוא אבן דרך ביחסים בין שתי המדינות בתחום החקלאות.​
בעקבות האתגרים בהם ניצבת החקלאות הרוסית ולאור הידע הרב והטכנולוגיה המתקדמת בישראל בתחום החקלאות סוכם כי ישראל ורוסיה יעצימו את שיתוף הפעולה בחקלאות ובדגש על משק החלב. כמו כן סוכם על הגברת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומי ניהול משאבי מים וטכנולוגיות השקיה, פיתוח חממות מתקדמות ואחסון תוצרת חקלאית.
במשרד החקלאות מעריכים כי מימוש ההבנות וההסכמים שיגיעו בעקבות כך, יאפשרו לחברות ישראליות לקחת חלק פעיל יותר בהדרכה ותמיכה לחקלאות הרוסית ואף להגברת היצוא לרוסיה. במהלך הפגישה בין השרים סוכם כי משלחת של אנשי עסקים מרוסיה בראשות שר החקלאות הרוסי תבוא לביקור בישראל כבר בחודשים הקרובים.
מסמך ההבנות התאפשר לאחר חודשים ארוכים של עבודה מאומצת של אנשי משרד החקלאות הישראלי והרוסי ולאור סיכומים של הוועדה המשותפת הישראלית-רוסית בדבר סחר ושיתוף פעולה כלכלי בראשות השר אלקין וסגן ראש ממשלת רוסיה דבורקוביץ'.
השר אורי אריאל:
"ההסכם שנחתם הוא אבן דרך ביחסים בין שתי המדינות בתחום החקלאות. החקלאות הישראלית היא מהמובילות והמתקדמות בעולם ואנחנו פועלים למנף זאת הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מדינית. ההצלחה של משק החלב הישראלי ידועה בעולם ואך סמלי שהסכם ההבנות הנותן דגש על משק החלב נחתם ערב חג השבועות, שהפך במהלך השנים לחג החלב בישראל. עשרים וחמש שנים לכינון היחסים בין רוסיה לישראל ושיתוף הפעולה בין שתי המדינות רק הולך ומתעצם ולחקלאות הישראלית יש חלק משמעותי בכך.
השר אלכסנדר טקאצ'וב (Alexander Tkachyov) אמר בסיכום הפגישה:
"רוסיה מעריכה מאוד את ההצלחה והמצוינות של החקלאות הישראלית ואנחנו מעוניינת בחיזוק שיתוף הפעולה בין שתי המדינות. הוועדה המשותפת בין שתי המדינות עושה עבודה חשובה ואני מאמין שנמשיך להתקדם יחד".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה