יום רביעי, 26 ביולי 2017

ועדת החינוך אישרה את תיקוני משרד החקלאות לתקנות בנושא מסירת כלבים וחתולים מכלביות ומארגוני בעלי חיים​

​​​​משרד החקלאות: בטרם יימסר כלב או חתול לאימוץ יש לחסנו, לעקר או לסרס אותו ולסמנו בשבב
​השר אורי אריאל: "משרד החקלאות בראשותי חרט על דגלו לפעול לצמצום צער בעלי חיים במדינת ישראל. זו האחריות הממשלתית שלנו, ומבחינתי האישית היא גם נובעת מהמסורת היהודית המחייבת לכך. התקנות שאושרו היום מקדמות אותנו בשלב נוסף לשמירה והגנה טובה יותר על בעלי החיים"

משרד החקלאות ופיתוח הכפר הביא הבוקר (26.7.2017) לאישור ועדת החינוך, התרבות והספורט את תיקון תקנות צער בעלי חיים, בנושא מסירה לאימוץ של כלבים וחתולים. במסגרת התיקון, משרד החקלאות עיגן הוראות הנוגעות לטיפול בכלבים ובחתולים טרם מסירתם לאימוץ מכלביות עירוניות ומארגונים למען בעלי חיים. בין התקנות שתוקנו, ישנה חובה לחסן את בעלי החיים טרם המסירה, לסמנם בעזרת שבב ולעקר או לסרס אותם. 

במדינת ישראל קיימת תופעה נרחבת של חתולים וכלבים נטושים או חסרי בית, הסובלים מתנאי מחיה קשים ואף גורמים למטרד עבור התושבים. על-פי הערכות של גורמי המקצוע בשירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, בכל שנה מתרחשות בישראל אלפי המלטות של גורי כלבים וחתולים לא רצויים. נוכחותם ברחובות חושפת אותם לסבל רב ויוצרת מפגעים וסיכונים לבני אדם, לחיות בית אחרות ולחיות בר. על מנת לצמצם את מספרם, תוטל החובה על כלביות עירוניות ועל ארגונים הפועלים למען בעלי חיים למסור את הכלבים או החתולים למאמצים רק כשהם מחוסנים ועברו תהליך עיקור או סירוס.

ד"ר שלמה גראזי, מנהל השירותים הווטרינריים (בפועל) במשרד החקלאות: "אנו מעריכים כי התיקון יסייע בצמצום ריבוי אוכלוסיית הכלבים המשוטטים ועשוי להוביל להפחתה בסבלם ובמשאבים הנדרשים ללכידתם ולטיפול בהם".  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה